Silniejszy.pl
  • Dieta
  • Trening
  • Suplementy
  • Porady
  • Dieta
  • Trening
  • Suplementy
  • Porady
Silniejszy.pl
  • Dieta
  • Trening
  • Suplementy
  • Porady
Cypionat testosteronu
  • Suplementy

Cypionat testosteronu: opis, działanie, przeciwwskazania, skutki uboczne i efekty stosowania

  • 8 września, 2020
  • Redakcja - Silniejszy.pl

Cypionat testosteronu jest sterydem, który szczególną popularnością cieszy się w Stanach Zjednoczonych. Jego skuteczność i wydłużone oddziaływanie powodują, że pozwala na rozbudowanie albo utrzymanie masy mięśniowej. Przyjmowanie sterydu wiąże się z jednej strony ze znacznym zwiększeniem testosteronu w organizmie, a z drugiej z pewnymi skutkami ubocznymi, co wymusza na użytkownikach przyjmowanie odpowiednich dawek i zachowanie ostrożności. Sprawdźmy czym dokładnie jest cypionat, jak działa i co może spowodować jego nadmierne zażywanie.

Spis treści pokaż
1 Czym jest cypionat testosteronu?
2 Działanie cypionatu testosteronu
3 Stosowanie i dawkowanie
4 Skutki uboczne stosowania cypionatu testosteronu
5 Bezpieczna alternatywa: Testolan
6 Cypionat testosteronu – podsumowanie

Czym jest cypionat testosteronu?

Cypionat testosteronu (Testosterone Cypionate) należy do grupy sterydów, mających na celu podnoszenie poziomu testosteronu w organizmie, co prowadzi do przyrostu masy mięśniowej oraz siły w trakcie cyklu. W tym konkretnym przypadku mówimy o testosteronie, którego ilość we krwi zostaje znacząco zwiększona na okres około dwóch tygodni. Już jedna dawka tego środka umożliwia uzyskanie dużej masy w bardzo krótkim czasie, a jego uniwersalność sprawia, że stosują go zarówno początkujący, jak również zaawansowani bywalcy siłowni, kulturyści, a także sportowcy.

Chcesz podnieść testosteron, aby osiągać lepsze wyniki sportowe? Nie musisz sięgać po sterydy! Sprawdź  naturalnegy booster testosteronu – Testolanu:

  • SPRAWDŹ: Testolan – naturalny booster: opinie, cena i skład tabletek
Cypionat ma profil działania bardzo zbliżony do enantanu testosteronu, który jest o wiele bardziej popularny w Europie. Ten pierwszy produkowany jest niemal wyłącznie w USA, dlatego w Polsce częściej korzysta się z drugiego. Według specjalistów oba sterydy mają niemal identyczne działanie, choć ze względu na nieco inną budowę (Testosterone Cypionate jest o jeden atom węgla dłuższy), cypionat powoduje odrobinę większą retencję wody w organizmie.

Działanie cypionatu testosteronu

Działanie cypionatu testosteronu

Z uwagi na to, że Testosteron Cypionat należy do grupy sterydów anaboliczno-endogennych, zapewnia przyrost masy mięśniowej w fazie anabolicznej – dla wzmocnienia efektu często łączy się go z innymi środkami, takimi jak Nandrolon czy Metanabol. Okres półtrwania to około 5 dni, a czas aktywności 14 dni.

Ze względu na aromatyzowanie się cypionatu testosteronu do estrogenów i skłonność do magazynowania wody, zbudowane na jego podstawie mięśnie cechuje niska definicja, co sprawia, że mogą nie prezentować się najlepiej (wiele osób określa je jako “zalane”). Z tego też względu testosteron w tej formie nie powinien być przyjmowany w fazie redukcyjnej.

Oczywiście bezpieczeństwo stosowania sterydu zależne jest od tego, jakie dawki przyjmuje użytkownik – często jednak, pomimo stosowania się do zaleceń, możliwe jest wystąpienie skutków ubocznych.

Stosowanie i dawkowanie

Jakie są zalecane dawki Testosterone Cypionate? Najskuteczniejszy będzie jeden zastrzyk domięśniowy na tydzień. Ilość przyjmowanego sterydu jest zależna od stopnia zaawansowania użytkownika – początkującym zaleca się nieprzekraczanie dawki 200-250 mg na tydzień, a osoby bardziej doświadczone, w celu uzyskania jak najlepszych efektów, mogą przyjmować nawet 500-1000 mg na 5/7 dni. Pamiętaj jednak, że zwiększając ilość tego środka, musisz korzystać jednocześnie z preparatów blokujących aromatyzację testosteronu do estrogenów!

Czas trwania cyklu nie powinien być krótszy niż 6 miesięcy, bo tylko taki okres pozwala na osiągnięcie optymalnych efektów. Skrócenie go może doprowadzić do retencji wody i tym samym szybkich spadków, już po zakończeniu cyklu.

Pamiętaj! Okres wykrywalności cypionatu wynosi 3 miesiące!

SPRAWDŹ TAKŻE: Bezpieczne dawki testosteronu. Czy cykl bez ryzyka jest możliwy?

Skutki uboczne stosowania cypionatu testosteronu

Skutki uboczne stosowania cypionatu testosteronu

Testosterone Cypionate, jako steryd anaboliczny, może wywoływać skutki uboczne – bez względu na przyjmowane dawki, długość trwania cyklu czy stopień zaawansowania użytkownika. Androgeniczność tego środka sprawia, że jego stosowanie może prowadzić do ginekomastii, a praktycznie w każdym przypadku pojawiają się:

  • zmiany trądzikowe;
  • zwiększone wydzielanie łoju;
  • zwiększenie owłosienia na ciele;
  • łysienie.

Warto również pamiętać, że testosteron dostarczany z zewnątrz powoduje, że organizm przestaje go produkować – dlatego też po zakończeniu stosowania Cypionate, niezbędne jest stosowanie odpowiednich środków, które przywrócą naturalny poziom tego hormonu.

Odradza się stosowanie sterydu kobietom, ponieważ testosteron w bardzo dużych dawkach może spowodować nadmierny rozwój cech męskich.

Co więcej, ze względu na dłuższy okres półtrwania, skutki uboczne stosowania cypionatu mogą być większe, niż np. w przypadku korzystania z enantanu. Warto wziąć to pod uwagę przed zakupem sterydu albo zdecydować się na alternatywę.

CZYTAJ TAKŻE: Trenbolon: opis, stosowanie, skutki uboczne

Bezpieczna alternatywa: Testolan

Nie ulega wątpliwości, że cypionat testosteronu jest sterydem o bardzo silnym działaniu, który przyniesie efekty w stosunkowo krótkim czasie. Jednakże jego skutki uboczne mogą stanowić dla wielu barierę nie do przekroczenia, dlatego też chcąc ich uniknąć warto poszukać alternatywnych, o wiele bezpieczniejszych boosterów testosteronu.

Testolan

Jednym z nich jest Testolan, który reguluje gospodarkę hormonalną u mężczyzn, podnosząc testosteron i mając pozytywny wpływ na trening. Jest jego naturalnym źródłem, ponieważ został oparty na składnikach, takich jak kozieradka, buzdyganek naziemny, kwas D-Asparaginowy, korzeń maca i żeń-szenia koreańskiego czy witania ospała. Taka mieszanka substancji aktywnych pozwala uzupełnić braki testosteronu w organizmie, dając tym samym wiele korzyści, jak:

  • poprawa siły i dostarczenie większej ilości energii;
  • wzmocnienie i zwiększenie masy mięśniowej;
  • podniesienie potencji i libido;
  • poprawienie codziennego samopoczucia.

Tak uzupełniany testosteron jest w pełni bezpieczny dla zdrowia i nie wywołuje jakichkolwiek skutków ubocznych, w przeciwieństwie do Cypionate.

Sprawdź teraz TESTOLAN i odbierz nawet 3 darmowe opakowania!

Cypionat testosteronu – podsumowanie

Decyzja o tym, czy stosować jakiekolwiek sterydy należy wyłącznie do ciebie. Jeżeli zależy ci na bardzo szybkiej rozbudowie i wzmocnieniu mięśni, a przy tym nie obawiasz się skutków ubocznych – spróbuj. Jeżeli jednak zależy ci na zdrowym trybie życia, o wiele lepsze będą naturalne alternatywy, takie jak wspomniany Testolan.

Sprawdź także:

  • Kwas D-asparaginowy (DAA) – czy to skuteczny booster testosteronu?
  • Zioła na podwyższenie testosteronu. Które są skuteczne?
  • Badanie testosteronu. Jak sprawdzić i zmierzyć testosteron?

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Użytkowniku!

Informacje zamieszczone w serwisie silniejszy.pl należy traktować wyłącznie czysto informacyjnie. Porady tu zamieszczone nie są profesjonalną poradą trenera personalnego, dietetyka oraz lekarza. Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne szkody, które mogą wynikać ze złej interpretacji treści.

Kategorie
  • Dieta
  • Porady
  • Suplementy
  • Trening
Wyszukiwarka
Silniejszy.pl
Trenuj i Dbaj o Formę! Treningi, Żywienie, Suplementy Diety!

Input your search keywords and press Enter.