Testolan – booster testosteronu: skład, cena, opinie i gdzie kupić ten suplement diety?

Testolan to suplement diety dla mężczyzn, którzy borykają się z niedoborem testosteronu i/lub defektami z niego wynikającymi. Cieszący się niemałą popularnością booster testosteronu przedstawiany jest jako swoista „rewolucja” wśród preparatów tego typu. Czy Testolan to naprawdę rozwiązanie warte rekomendacji? Czy jest to produkt o skutecznej i sprawdzonej formule?

Testolan

Wpływ testosteronu na organizm człowieka jest ogromny. Nie bez powodu, określa się go mianem najważniejszego męskiego hormonu. Niedobór tego hormonu może skutkować:

 • zaburzeniami sprawności seksualnej
 • spadkiem masy mięśniowej i nadmiernym odkładaniem się tkanki tłuszczowej
 • problemami z układem ruchowym
 • pogorszeniem samopoczucia
 • spadkiem sił oraz energii

Co istotne, według badań, u mężczyzn powyżej 30. roku życia następuje systematyczny spadek poziomu testosteronu. Podaje się, że wynosi on około 1% w skali 12 miesięcy. Można zatem pokusić się o wniosek, że wszelkie problemy ze sprawnością seksualną, fizyczną i psychiczną po 30. roku życia w mniejszym lub większym stopniu uwarunkowane są przez  niedobór testosteronu. 

Nic więc dziwnego w tym, że specjaliści bardzo często rekomendują stosowanie boosterów testosteronu lub w zaawansowanych przypadkach, zalecają kurację hormonalną.

Co to jest Testolan?

co to jest Testolan

Testolan to swoista odpowiedź na potrzeby dojrzałych mężczyzn. Naturalny, wieloskładnikowy suplement diety dla wszystkich tych, którzy nie tylko chcą ograniczyć problemy wynikające z niedoboru testosteronu, ale także dla osób pragnących zapobiec zmianom poziomu testosteronu w organizmie. Tym samym, Testolan – może być stosowany zarówno w ramach profilaktyki, jak i w celach eliminacji problemów, tudzież zwiększenia poziomu testosteronu.

Na oficjalnej stronie produktu możemy przeczytać, że Testolan to rozwiązanie, które:

 • wzmacnia ciało
 • zwiększa energię
 • pozwala osiągnąć wymarzoną sylwetkę
 • eliminuje problemy ze sprawnością seksualną (zaburzenia erekcji, ograniczone libido)
 • przyczynia się do wzrostu masy mięśniowej
 • ogranicza odkładanie się tkanki tłuszczowej

Czy jeden suplement diety może wykazywać aż tyle właściwości? Czy Testolan faktycznie jest „rewolucyjnym” rozwiązaniem w segmencie boosterów testosteronu? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, udzielamy w oparciu o rzeczową analizę składu oraz opinii na temat tegoż produktu.

Skład Testolanu – co znajdziemy w tym boosterze testosteronu?

skład Testolanu

Już na samym wstępie pragniemy zauważyć, że Testolan spośród innych środków w tej kategorii wyróżnia się naprawdę bardzo ciekawą kompozycją składników. 11 składników aktywnych w całkiem przyzwoitej dawce sprawia, że produkt po prostu musi być skuteczny. Nie mniej, aby nie być gołosłownym, postanowiliśmy pokrótce przedstawić skład produktu:

Pełen skład suplementu diety – dane pochodzą z ulotki produktu
Otoczka kapsułki – żelatyna; ekstrakt z nasion kozieradki 4:1 (Trigonella foenum-graecum L.) [ 20% saponin]; ekstrakt z owoców buzdyganka naziemnego 8:1 (Tribulus terrestris L.) [40% saponin]; kwas D-Asparaginowy (DAA); cytrynian magnezu; lecytyna sojowa [20% fosfatydyloseryny]; ekstrakt z korzenia Maca 4:1 (Lepidium meyenii); ekstrakt z korzenia żeń-szenia koreańskiego 4:1 (Panax ginseng); ekstrakt z ashwagandhy 6:1 (Withania somnifera L.) [7% witanolidów]; ekstrakt z nasion granatu 45:1 (Punica granatum L.) [40% kwasu elagowego]; octan DL-alfa-tokoferylu (witamina E); substancja przeciwzbrylająca – sole magnezowe kwasów tłuszczowych; cytrynian cynku; ekstrakt z owoców pieprzu czarnego – BioPerine® 50:1 (Piper nigrum L.) [95% piperyny]; chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6); selenian sodu; barwnik – tlenki i wodorotlenki żelaza, dwutlenek tytanu, azorubina.

Które składniki odpowiadają za skuteczność Testolanu?

 • Ekstrakt z nasion kozieradki – to składnik, który prócz pozytywnego wpływu na poziom testosteronu, sprzyja poprawie libido i ogólnej sprawności seksualnej. Co więcej, stosując ekstrakt z kozieradki możemy liczyć na obniżenie poziomu glukozy we krwi, obniżenie ciśnienia tętniczego oraz redukcję stanów zapalnych.
 • Ekstrakt z owoców buzdyganka naziemnego – to substancja określana mianem najsilniejszego, naturalnego boostera testosteronu. Jej suplementacja sprzyja również: zwiększeniu masy i siły mięśniowej, eliminacji problemów z ciśnieniem tętniczym oraz poprawie sprawności seksualnej.
 • Kwas d-Asparaginowy – często spotykany w suplementach dla sportowców, z uwagi na właściwości wzmacniające mięśnie. Co więcej kwas DAA pozytywnie wpływa na koncentrację, zwiększa poziom energii w organizmie oraz co kluczowe w przypadku Testolanu – pozytywnie wpływa na proces produkcji najważniejszego męskiego hormonu.
 • Cytrynian magnezu – niezwykle istotny mikroelement o ogromnym znaczeniu biologicznym. W przypadku tego boostera, ma przyczyniać się do zwiększonej produkcji testosteronu, zwiększania popędu płciowego. Co więcej, suplementacja magnezu jest wskazana dla osób, które borykają się z przewlekłym uczuciem zmęczenia.
 • Lecytyna sojowa – standaryzowana na 20% fosfatydyloseryny, a więc substancji poprawiającej metabolizm tłuszczów, hamującej włóknienie wątroby oraz poprawiającej cyrkulację krwii.
 • Ekstrakt z korzenia maca – to doskonały afrodyzjak, któremu prócz właściwości zwiększającej libido przypisuje się także pozytywne działanie na ogólną sprawność seksualną. Co więcej, producent Testolanu zaznacza, że korzeń maca to także: cenne źródło witamin i minerałów oraz środek poprawiający pamięć.
 • Ekstrakt z korzenia żeń-szenia koreańskiego – składnik, któremu przypisuje się wiele właściwości pro-zdrowotnych. Notabene – w publikacjach na PubMed.gov – znajdziemy wiele badań potwierdzających zasadność stosowania korzenia żeń-szenia koreańskiego w przypadkach problemów z: układem krążenia; sprawnością seksualną; brakiem energii; negatywnymi skutkami stresu.
 • Ekstrakt z ashwagandhy – świetne, naturalne wsparcie dla pracy układu immunologicznego. Prócz tego, podaje się, że jest to doskonały spowalniacz procesów starzenia się oraz regulator całej gospodarki hormonalnej (nie tylko testosteronu).
 • Ekstrakt z nasion granatu – znakomite źródło wielu cennych mikroelementów, których suplementacja przyczynia się do poprawy sprawności seksualnej (zwiększenie libido – naturalny afrodyzjak, intensyfikacja doznań seksualnych). W niektórych źródłach (oraz na oficjalnej stronie producenta Testolanu) przeczytamy również, że stosowanie nasion granatu może skutkować ograniczeniem ryzyka wystąpienia problemów z gruczołem prostaty.

Prócz powyższych w Testolanie znajdziemy także: witaminę E, witaminę B6 oraz piperynę. Chciałoby się zapytać – czy można oczekiwać czegokolwiek więcej po suplemencie diety w kapsułkach?

To kompozycja, która – według naszej oceny – musi być skuteczna. Tym bardziej, że zawartość poszczególnych składników, nie należy do najniższych. Najlepiej obrazuje to poniższa tabela:

Składnik

Zawartość w sugerowanej dziennej porcji (4 kapsułki)

Ekstrakt z nasion kozieradki 4:1 (Trigonella foenum-graecum L.) [20% saponin]

400,00 mg

Ekstrakt z owoców buzdyganka naziemnego 8:1 (Tribulus terrestris L.) [40% saponin]

400,00 mg

Kwas D-Asparaginowy (DAA)

400,00 mg

Ekstrakt z korzenia Maca 4:1 (Lepidium meyenii)

200,00 mg

Ekstrakt z korzenia żeń-szenia koreańskiego 4:1 (Panax ginseng)

200,00 mg

Ekstrakt z ashwagandhy 6:1 (Withania somnifera L.) [7% witanolidów

133,32 mg

Ekstrakt z nasion granatu 45:1 (Punica granatum L.) [40% kwasu elagowego]

133,32 mg

Magnez

112,50 mg (30% RWS)

Fosfatydyloseryna

60,00 mg

Witamina E

48,00 mg (400% RWS)

Ekstrakt z owoców pieprzu czarnego – BioPerine® 50:1 (Piper nigrum L.) [95% piperyny

20,00 mg

Cynk

20,00 mg (200% RWS)

Witamina B6

11,20 mg (800% RWS)

Selen

100,00 µg (180% RWS)

Jak nietrudno zauważyć, Testolan to ponad 2000 mg substancji aktywnych. Robi wrażenie, prawda?

Czy Testolan jest bezpieczny? Czy powoduje skutki uboczne?

Biorąc pod uwagę powyższy skład produktu, wiele osób może zadawać sobie pytanie – czy skład produktu na pewno jest bezpieczny? Czy ta kompozycja składników może powodować skutki uboczne?

Testolan – to produkt, który jest na rynku od dłuższego czasu i do tej pory nie odnotowano skutków ubocznych. Co więcej, wszystkie składniki są dopuszczone do stosowania (nie stanowią dopingu), dlatego też – mogą stosować go także zawodowcy (sportowcy, kulturyści).

Testolan jako booster testosteronu przy budowie masy mięśniowej – TAK czy NIE?

Testolan - booster testosteronu

Testosteron, testosteron i jeszcze raz testosteron – to hasło szczególnie często pojawia się w miejscach gdzie podnosimy żelastwo i kształtujemy mięśnie. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego, kuracja hormonalna – daje doskonałe rezultaty.

Testolan to alternatywa dla skutecznej, acz zakazanej i niekoniecznie bezpiecznej kuracji hormonalnej (szczególnie wtedy, gdy nie prowadzimy jej pod okiem specjalisty). Dlaczego?

Otóż, mamy tutaj do czynienia z boosterem testosteronu, tj. produktem stymulującym organizm do naturalnej produkcji tego hormonu. Tym samym – osiągamy podobny efekt (oczywiście w nieco innej skali), nie robiąc nic niedozwolonego i co najważniejsze – przy wykorzystaniu bezpiecznych, sprawdzonych składników. Czego chcieć więcej?

Choć dla wielu sporym nadużycie jest mówienie, że suplement diety, tudzież Testolan to alternatywa dla kuracji hormonalnej, to trzeba przyznać, że efektywność tego rozwiązania może stać na bardzo dobrym poziomie. Świadczą o tym chociażby liczne, pozytywne opinie.

Opinie o Testolanie

W związku z tym, że koncentrujemy się na wpływie Testolanu na proces budowy masy mięśniowej – postanowiliśmy zweryfikować opinie na popularnych forach i portalach kulturystycznych.

 Opinie zwykle są bardzo pozytywne.  Produkt nie tylko chwalony jest za skład, ale także – wygodę stosowania, bezpieczeństwo oraz wiarygodność (legalny, certyfikowany środek). Użytkownicy z reguły przedstawiają Testolan jako uzupełnienie diety na masę, choć – zauważają również, że po kuracji dochodzi do wielu innych pozytywnych reakcji organizmu:

 • zwiększony popęd płciowy
 • lepsze doznania seksualne
 • zwiększenie siły (efekty porównywane są nawet do „królowej suplementów” – kreatyny)

Oczywiście zdarzają się również słowa krytyczne. Nie mniej, stanowią one mniejszość i z reguły (co zastanawiające!) dotyczą ceny i dostępności (zakup dostępny tylko przez internet).

Gdzie kupić Testolan i jaka jest jego cena?

Choć dostępność Testolanu niekiedy przedstawiana jest jako wada – my widzimy w tym sporą zaletę. Otóż produkt można kupić bezpośrednio u producenta, tj. na stronie internetowej Testolan.pl.

Jakie są zalety takiego rozwiązania? Przede wszystkim, zakup bezpośrednio u producenta to gwarancja najniższej ceny. Wynika to z faktu, iż nie ma żadnych pośredników, tj. dodatkowej marży od sprzedaży. Co więcej, w przypadku Testolanu spotykamy się z dosyć rzadką polityką zakupową, tj. 90-dniową gwarancją zwrotu:

Skuteczność preparatu Testolan została potwierdzona wielokrotnie przez liczne badania, a także zadowolonych klientów. Jeżeli produkt nie spełni Twoich oczekiwań odeślij nam opakowanie w ciągu 90 dni od zakupu, aby otrzymać zwrot pieniędzy.

Nie ma również wątpliwości co do tego, ile kosztuje Testolan. Cena preparatu ustalona jest na stałym poziomie – za 1 opakowanie zapłacimy 189,00 złotych (120 kapsułek). To jednak nie wszystko – decydując się na dłuższą kurację, tj. 3 lub 6 miesięcy, możemy liczyć na spory rabat:

 • 33% rabatu w przypadku zamówienia 3 opakowań (tj. pakiet standardowy)
 • 50% rabatu w przypadku zamówienia 6 opakowań (tj. pakiet optymalny)

Czy cena Testolanu jest wysoka? W naszej ocenie – adekwatna do składu produktu. Wszak, znajdziemy w nim kilkanaście składników aktywnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *