Boostery testosteronu — ranking najlepszych preparatów

Boostery testosteronu to preparaty o specjalnie opracowanym składzie, które mają realnie przyczynić się do podniesienia poziomu tego jakże ważnego, męskiego hormonu w organizmie. Są to niezwykle popularne suplementy, znane nie tylko ze swojej skuteczności, ale także z bezpieczeństwa ich stosowania. Warto jednak dokładnie przeanalizować skład danego specyfiku, aby mieć pewność, że sięgamy po sprawdzony produkt, mający przynieść jak najbardziej wymierne korzyści.

Ranking boosterów testosteronu

Na początek kilka słów o samym testosteronie. Jest to najważniejszy męski hormon z rodziny androgenów. Oczywiście jest on syntezowany zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet, jednak u panów jego stężenie jest ponad 30 razy większe. Testosteron produkowany jest głównie w jądrach (95%) i w niewielkiej ilości w korze nadnerczy. Substratem do syntezy tego androgenu jest cholesterol. Szlaki biosyntezy testosteronu są niezwykle skomplikowane.

Początkiem produkcji testosteronu jest wytwarzanie gonadoliberyny w podwzgórzu. Stymuluje ona wytwarzanie lutropiny (LH) – hormonu luteinizującego w przednim płacie przysadki mózgowej. To z kolei przyczynia się do wzrostu cyklicznego adenozynomonofosforanu, który powoduje odczepienie bocznych łańcuchów od cholesterolu i w konsekwencji wydzielanie testosteronu w komórkach śródmiąższowych (Leydiga) w jądrach
.

Większość wytworzonego w ten sposób testosteronu (ok. 97-98%) wiąże się z globulinami (SHBG). Są one swoistym magazynem tego hormonu i taka jego postać jest nieaktywna. Jedynie wolny testosteron, stanowiący zaledwie 2-3% wykazuje aktywność biologiczną. Ten rodzaj androgenu łączy się z receptorami wewnątrzkomórkowymi i dopiero takie połączenie może powodować nasilenie transkrypcji wielu genów.

Efektem działania wolnego testosteronu jest m.in. nasilenie syntezy białek, pełni on jednak bardzo wiele ważnych funkcji w organizmie. Przede wszystkim odpowiada za męskie cechy takie jak: owłosienie, tonację głosu, rozbudowę masy mięśniowej, produkcję spermy (spermatogenezę) oraz utrzymanie prawidłowych funkcji seksualnych, czyli niezakłóconego, odpowiednio wysokiego libido oraz mechanizmu erekcji i ejakulacji. Wpływa ponadto na poziom energii i siły fizycznej oraz motywację do działania, przebojowość i pewność siebie.

Co to są boostery testosteronu ?

Co to są boostery testosteronu

Boostery testosteronu to suplementy diety zawierające składniki, które zwiększają produkcję tego androgenu w ustroju. Preparaty te wpływają na całą gospodarkę hormonalną w organizmie, a ich działanie nie ogranicza się jedynie do nasilenia syntezy testosteronu. Boostery testosteronu hamują bowiem konwersję testosteronu do dihydrotestosteronu, estradiolu i estrogenów.

Warto wiedzieć, że z wiekiem spada nie tylko produkcja nowego testosteronu, ale także powstaje więcej globulin SHBG go wiążących, co zmniejsza ilości wolnego, aktywnego biologicznie testosteronu w ustroju. Niekorzystne zmiany dotyczą również zmian stężenia estrogenu (w który przekształcany jest testosteron) i dihydrotestosteronu. Nadmiar estradiolu, w tym estrogenów może przyczynić się do spadku libido, braku przyrostu masy mięśniowej, zwiększenia ilości tkanki tłuszczowej czy nasilenia cech żeńskich. Zbyt duże stężenie dihydrotestosteronu z kolei może powodować nadmierny przerost gruczołu krokowego oraz łysienie androgenne (plackowate).

Z uwagi na niekorzystne skutki spadku poziomu testosteronu warto sięgnąć po suplementy diety takie, jak właśnie boostery testosteronu, które wpłyną na zwiększenie stężenia testosteronu we krwi i nasilą jego syntezę.

Skład większości boosterów testosteronu oparty jest przede wszystkim o naturalne wyciągi i ekstrakty ziołowe z roślin znanych i stosowanych od setek lat w tradycyjnej medycynie ludowej na typowo męskie problemy. Dziś już wiemy, że związki czynne biologicznie zawarte w tych naturalnych specyfikach realnie zwiększają poziom testosteronu. Poprawia to wyniki sportowe, niweluje problemy z erekcją i libido, przyspiesza przyrost masy mięśniowej, nasila spalanie nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz wzmaga wytwarzanie dopaminy, wpływającej na świetne samopoczucie psychiczne i poziom odczuwanego szczęścia oraz zadowolenia na co dzień.

T-booster zawiera w swoim składzie najczęściej:

 • Żeń-szeń koreański — w którego składzie znajdują się unikalne związki — ginsenozydy wyraźnie zwiększa poziom testosteronu w organizmie. Wpływa to na zwiększenie libido, energii i sił witalnych oraz polepszenie pamięci i koncentracji. Poprawią one zatem sprawność seksualną, gdyż korzystnie wpłyną na potencję, ale również zniwelują zgubne skutki stresu i przewlekłego zmęczenia oraz zadbają o układ sercowo-naczyniowy.
 • Buzdyganek naziemny — podnosząc poziom testosteronu, przyczynia się do zwiększenia siły fizycznej i zwiększonego przyrostu beztłuszczowej masy mięśniowej, korzystnie wpływa też oczywiście na męski układ rozrodczy i normalizuje oddawanie moczu;
 • Palmę sabałową — która wspomaga libido i funkcje seksualne, zapobiega nadmiernemu przerostowi prostaty oraz obniża poziom SHBG wiążących testosteron w formę nieaktywną;
 • Kwas D-asparaginowy (DDA) — ma znaczący wpływ na gospodarkę hormonalną, gdyż warunkuje prawidłową spermatogenezę, wydzielanie tlenku azotu i stymuluje uwalnianie lutropiny;
 • Witaminę B6 — zwiększa przyswajalność białka, co pomaga w budowaniu masy mięśniowej i wspomaga regenerację tej tkanki po wysiłku fizycznym, a także zmniejsza ilość wolnych estrogenów względem testosteronu;
 • Cynk — zwiększa biodostępność testosteronu i normalizuje całą gospodarkę hormonalną.

Testosteron w tabletkach — czy boostery testosteronu są skuteczne ?

czy testosteron w tabletkach jest skuteczny

Boostery testosteronu mogą przynieść liczne korzyści wszystkim tym mężczyznom, którzy narażeni są na znaczny spadek poziom testosteronu. Należą do nich panowie po 40. roku życia, gdyż w tym wieku zaczyna się obserwować wyraźne zmniejszenie syntezy tego ważnego androgenu. Kolejną grupą są sportowcy i osoby intensywnie trenujące na siłowni, którym zależy na szybkim i efektywnym rozbudowaniu poszczególnych partii mięśni.

Odpowiednio dobrany booster testosteronu może znacznie polepszyć samopoczucie i ogólny stan zdrowia także w przypadku, gdy mężczyzna obserwuje u siebie objawy niedoboru tego hormonu. Są to takie symptomy, jak: obniżone libido, problemy z potencją, znaczny spadek sił witalnych i energii do działania, nadmierny przyrost tkanki tłuszczowej, obniżenie sprawności umysłowej oraz brak przebojowości i chęci do życia.

Powodujące zwiększenie testosteronu suplementy, czyli boostery to bardzo skuteczne preparaty. Ich zażywanie może znacznie przyspieszyć osiągnięcie pożądanych rezultatów, co jest procesem trudnym i znacznie bardziej czasochłonnym w przypadku stosowania innych metod. Oczywiście — należy zadbać również o odpowiednio zbilansowaną dietę czy regularną aktywność fizyczną, zwłaszcza w postaci treningu siłowego. Jednak połączenie tych sposobów z zastosowaniem boosterów testosteronu, pozwoli na osiągnięcie spektakularnych efektów w znacznie krótszym czasie. Specyfiki te stanowią bowiem dodatkową stymulację sekrecji testosteronu.

Jak wybrać skuteczny booster testosteronu?

jak wybrać booster testosteronu

Obecnie na rynku suplementów diety dostępnych jest bardzo wiele, różnego rodzaju boosterów. Jak zatem wybrać specyfik, który faktycznie będzie skuteczny ? Warto przede wszystkim przeanalizować skład preparatu i zwrócić uwagę na to, czy zawiera on wyciągi i ekstrakty ziołowe o udowodnionym działaniu pod względem stymulacji produkcji testosteronu. Dobry booster testosteronu powinien być wzbogacony także o kwas D-asparaginowy oraz witaminy i minerały.

Kolejną ważną kwestią jest to, czy brane pod uwagę boostery testosteronu posiadają pozytywne opinie, czy raczej przeciwnie. To właśnie panowie stosujący dany suplement regularnie mogą najlepiej ocenić jego działanie. Popularność specyfiku odgrywa tu zatem kluczową rolę, ponieważ potwierdza to nie tylko jego niezawodność, ale także zwraca uwagę na możliwość wystąpienia ewentualnych działań niepożądanych. Oczywiście reakcja organizmu na konkretny booster testosteronu jest wysoce indywidualna, jednak można zauważyć tutaj pewną powtarzalność.

Przeanalizujmy nie tylko opinie użytkowników, ale również ekspertów w dziedzinie zdrowia i medycyny. Specjaliści, którzy skrupulatnie opracowują i badają skład danego preparatu oraz jego wpływ na organizm, mogą profesjonalnie oszacować jego aktywność i potencjał zdrowotny.

Nie bez znaczenia pozostają oczywiście przyczyna i cel stosowania suplementu. Może to być: zmaganie się z widocznymi oznakami niedoboru testosteronu (potwierdzonymi badaniem testosteronu), chęć intensywnego budowania sylwetki w wyniku połączenia treningu wysiłkowego z tabletkami stymulującym sekrecję androgenu, podniesienie sprawności seksualnej lub ogólna energizacja. W zależności od tego, co jest naszą główną motywacją, możemy potrzebować boosterów testosteronu o nieco odmiennym składzie i dawkach poszczególnych związków.

Ranking najlepszych boosterów testosteronu

Zdając sobie sprawę z faktu, że wybór może nie być łatwy, a ilość dostępnych preparatów tylko go utrudnia, stworzyliśmy ranking najlepszych boosterów testosteronu. Został on oparty przede wszystkim na opiniach osób je stosujących oraz ekspertów w dziedzinie gospodarki hormonalnej u mężczyzn. Jest to bowiem najlepszy rodzaj rekomendacji dla tego rodzaju produktów.

Testolan

Testolan

Zdecydowanym numerem 1 jest Testolan. Jest to innowacyjne rozwiązanie o unikalnym składzie. Booster ten zawiera: kozieradkę, buzdyganek naziemny, korzeń maca, korzeń żeń-szenia koreańskiego, ashwagandę (witanię ospałą), nasiona granatu, czarny pieprz oraz ważne substancje dodatkowe, biorące udział w syntezie i sekrecji testosteronu: kwas D-asparaginowy (DAA), magnez, fosfatydyloserynę i witaminę E. Wszystkie te związki wpływają na efektywną stymulację przysadki mózgowej do produkcji lutropiny, co w dalszej konsekwencji podnosi poziom testosteronu.

Dobrze znane z pozytywnego wpływu na męski organizm żeń-szeń koreański (zawierający unikalne substancje — ginsenozydy), korzeń maca, ashwaganda oraz ekstrakt z buzdyganka ziemnego (Tribulus terrestris), to rośliny stosowane od setek lat w leczeniu typowo męskich dolegliwości.

 • Kozieradka zawiera galaktomannany, czyli substancje śluzowe regulujące stężenie tego ważnego androgenu. Wpływają one jednak również na obniżenie poziomu cukru we krwi, zmniejszenie ciśnienia tętniczego oraz łagodzenie podrażnień w układzie pokarmowym.
 • Buzdyganek np. jest rośliną podnoszącą stężenie naturalnego, endogennego testosteronu oraz wzmacniającą aktywność receptorów androgenowych. Odpowiadają za to furostanolowe saponiny steroidowe (protodioscyna i protogracilinina). Skutkuje to m.in. zwiększoną potencją i libido, gdyż następuje równocześnie pobudzenie uwalniania tlenku azotu do ciał jamistych prącia, co wydłuża i nasila erekcję. Obniża się także ciśnienie tętnicze, zwiększa siła fizyczna i następuje wyraźnie intensywniejszy wzrost masy mięśniowej oraz tężyzny fizycznej.
 • Źeń -szeń z kolei, czyli tzw. wszechlek, to panaceum na problemy z płodnością i potencją. Ginsenozydy w nim zawarte wpływają na znaczne podniesienie poziomu testosteronu w ustroju. Pomaga to zachować sprawność seksualną, poprawia kondycję układu sercowo-naczyniowego oraz zapewnia dodatkowe pokłady energii i siły fizycznej. Polepsza się też pamięć i koncentracja, kondycja i wytrzymałość oraz zniwelowane zostają niekorzystne skutki odczuwanego na co dzień stresu.
 • Korzeń maca nie tylko przyczynia się do zwiększenia poziomu testosteronu we krwi, ale dzięki zawartości licznych witamin i minerałów uzupełnia ich niedobory w organizmie, co przynosi bardzo wszechstronne korzyści. Również i ten składnik przyczynia się do wzrostu mięśni i siły oraz energizacji i poprawy samopoczucia na co dzień.
 • Ashwaganda, czyli witania ospała reguluje gospodarkę hormonalną, co ma bezpośredni wpływ na testosteron, a dodatkowo wzmacnia odporność i opóźnia procesy starzenia się komórek. Nasiona granatu z kolei są bardzo bogatym źródłem witamin, minerałów i antyoksydantów. Związki te intensywnie odżywiają wszystkie komórki i tkanki oraz zapobiegają powstawaniu groźnych stanów zapalnych. Dodatek czarnego pieprzu natomiast ma za zadanie pobudzenie pracy układu pokarmowego, co z kolei przyspiesza spalanie nadmiaru tkanki tłuszczowej i pozwala na sprawniejsze budowanie muskulatury.

Testolan zawiera także ważny w kontekście testosteronu kwas D-asparaginowy (DAA) oraz witaminę E, magnez i fosfatydyloserynę. Są to związki biorące udział w syntezie wielu ważnych hormonów, w tym testosteronu. Szczególnie kwas DAA znany jest ze zdolności do uruchomienia całej kaskady reakcji chemicznych, niezbędnych do wyprodukowania odpowiednich ilości testosteronu.

Podsumowując — Testolan jest to wyjątkowy suplement diety o potwierdzonej, wysokiej skuteczności. Spektrum działania tego preparatu jest bardzo szerokie, jednak to zwiększony poziom testosteronu jest kwestią najistotniejszą. Dzięki temu mężczyźni odczują wyraźnie zwiększone libido, wzrost siły fizycznej i wytrzymałości oraz zyskają więcej energii i sił witalnych.

Poprawi się także samopoczucie psychiczne, dzięki nasileniu syntezy dopaminy (hormonu szczęścia), co znacznie zwiększy odporność na stres, doda radości i zadowolenia z życia oraz usunie przewlekłe zmęczenie i osłabienie. Natomiast u panów intensywnie trenujących przyrost beztłuszczowej masy ciała będzie znacznie szybszy i efektywniejszy. Zyskana dodatkowa energia z kolei pozwoli na dłuższy i bardziej wymagający trening oraz usprawni przebieg procesów regeneracji powysiłkowej. Wszystko to wpłynie na szybsze odnawianie pokładów energii, złagodzi zmęczenie po treningu oraz zwiększy pewność siebie i przebojowość.

Testolan jest specyfikiem, który zasługuje na miano numeru jeden w tym rankingu. Jego innowacyjna formuła i skład opracowany przez specjalistów, a także najliczniejsze wśród boosterów testosteronu pozytywne opinie, przemawiają za jego wysoką skutecznością i bezpieczeństwem stosowania.

Tribersterone

Tribersterone

Ten suplement diety także zawiera wspomniany wcześniej wyciąg z buzdyganka naziemnego, który wyraźnie nasila produkcję testosteronu. Ten i inne składniki preparatu zwiększają gęstość i wrażliwość receptorów androgenowych, co wpływa bezpośrednio na wydzielanie anabolicznych hormonów takich, jak testosteron.

Tribersterone poprawia funkcje seksualne, czyli zwiększa libido, potęguje doznania płynące ze zbliżeń intymnych oraz niweluje problemy z erekcją. Wpływa również na płodność, gdyż powoduje wzrost liczby plemników, zwiększa ich ruchliwość i żywotność, a także podnosi jakość spermy. Oprócz tego następuje znaczny wzrost poziomu energii życiowej oraz obniżenie poziomu kortyzolu, co wpływa korzystnie na samopoczucie psychiczne (łagodzi objawy depresji i przewlekłego stresu).

Tribersterone to suplement wpływający również na inne funkcje organizmu. Przede wszystkim chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników tlenowych, zmniejszając w ten sposób ryzyko powstawania stanów zapalnych, a tym samym wielu chorób (tzw. cywilizacyjnych). Korzystnie oddziałuje także na układ sercowo-naczyniowy: obniża poziom złego cholesterolu we krwi i zmniejsza ciśnienie tętnicze.

Tribersterone jest preparatem wysokiej jakości, który wykorzystuje przede wszystkim niezwykłe właściwości Tribulusa. Producenci skupili się na działaniu dwóch ważnych saponin zawartych w tej roślinie: protodioscyny i furastanolu. Specyfik ten jest standaryzowany na zawartość 40% protodioscyny 60% furastanolu, co przynosi najbardziej wymierne korzyści zdrowotne.

Killer Labz — Terminator

Killer Labz — Terminator

Kolejnym wartym umieszczenia w rankingu preparatem jest Killer Labz Terminator. Ten suplement zwiększający poziom testosteronu zawiera: standaryzowany wyciąg z Tribulus terrestris, witaminę D3, ekstrakt ze świerzbowca właściwego oraz czarnego pieprzu, cynk i armistane (pochodną dehydroepiandrosteronu). Jest to zestaw związków dedykowany na wzrost poziomu testosteronu wolnego, czyli aktywnego.

Killer Labz — Terminator oprócz tego, że reguluje pracę jąder, wpływając na libido, płodność i wszystkie funkcje seksualne, wyraźnie dodaje energii, poprawia sprawność i zwiększa siłę fizyczną. Suplement ten nasila rozpad tkanki tłuszczowej oraz wspiera budowanie muskulatury i wspomaga osiągnięcie upragnionej sylwetki. Obecny w suplemencie ekstrakt ze świerzbowca właściwego (Mucuna pruriens) wpływa na nasilenie wydzielania dopaminy. W ten sposób Killer Labz-Terminator poprawia samopoczucie, likwiduje napięcie nerwowe, co wpływa na bardziej pozytywne nastawienie do życia, pewność siebie i motywację do działania, nie tylko w kontekście treningu.

Skutkiem działania tego suplementu diety jest nie tylko zwiększenie produkcji testosteronu poprzez stymulację przedniego płata przysadki mózgowej do syntezy lutotropiny, ale także zmniejszenie stopnia konwersji androgenów, w tym wolnego testosteronu do estrogenów. Specyfik wykazuje także właściwości przeciwutleniające oraz wspiera transport glukozy do komórek mięśniowych, co nie tylko normalizuje poziom cukru w ustroju, ale również ogranicza odkładanie się tkanki tłuszczowej.

Według opinii użytkowników suplementu Killer Labz-Terminator, przy regularnym jego stosowaniu można odczuć wyraźną różnicę w samopoczuciu oraz osiągać znacznie lepsze efekty ćwiczeń.

Form XT

Form XT

Ten unikalny booster testosteronu dedykowany jest przede wszystkim sportowcom i osobom trenującym na siłowni. Efekty jego stosowania widoczne są w postaci wyraźnego zwiększenia siły i masy mięśni przy jednoczesnym, intensywnym spalaniu nadmiaru podskórnej tkanki tłuszczowej. Cechuje go silne działanie anaboliczne, a więc następuje szybki i trwały przyrost muskulatury. Widoczne jest to w postaci świetnie wymodelowanej sylwetki oraz znacznie większej siły i tężyzny fizycznej.

Form XT to suplement diety, który nasila produkcję testosteronu, testosteron ten natomiast jest formą czynną biologicznie. Wpływa to oczywiście na wzrost libido, większą wydajność treningów oraz przyspieszenie regeneracji organizmu po dużym wysiłku fizycznym.

Form XT ogranicza też aktywność aromatazy — enzymu przekształcającego testosteron do estradiolu, a więc zmniejszający stężenie tego ważnego androgenu. W kontekście rozbudowy tkanki mięśniowej ważny jest także poziom miostatyny — białka ograniczającego rozwój mięśni. Form XT wpływa na hamowanie jej działania, co pozwala osiągać znacznie bardziej spektakularne efekty.

Ten suplement diety zawiera przede wszystkim armistane (androst-3,5-diene-7, 17-dione), resweratrol i epikatechiny. Mężczyźni zażywający preparat rekomendują go głównie z uwagi na łatwość rozbudowywania masy mięśni, redukcję przewlekłego zmęczenia i osłabienia, a tym samym większą motywację do regularnych ćwiczeń oraz lepszy przepływ krwi przez pracujące mięśnie, czyli zjawisko tzw. pompy mięśniowej.

Hi Tec Black Devil

Hi Tec Black Devil

Jako ostatni w naszym rankingu został umieszczony Hi Tec Black Devil. W jego składzie znalazły się ekstrakty z: owoców buzdyganka ziemnego, korzenia maca oraz nasion kozieradki, a także kwas D-asparaginowy, witamina B6, magnez i cynk. Taki zestaw związków ukierunkowany jest na nasilenie endogennej syntezy testosteronu.

Jest to preparat polecany panom zmagającym się z przykrymi skutkami niedoboru testosteronu, wynikającymi z naturalnego ograniczenia jego produkcji wraz z wiekiem. Będzie też dobrym wyborem w przypadku mężczyzn chcących polepszyć jakość swojego życia seksualnego i pracujących nad osiągnięciem silnych mięśni budujących świetnie wymodelowaną sylwetkę.

Korzyści wynikające z zastosowania tego preparatu są bardzo liczne, ponieważ składniki zostały dobrane niezwykle precyzyjnie, a w dodatku są naturalne, a więc bezpieczne dla organizmu. Hi Tec Black Devil wpływa na cały szereg złożonych reakcji chemicznych koniecznych do syntezy odpowiedniej ilości testosteronu oraz zmniejszenia jego aromatyzacji. Wszystko to korzystnie wpływa na samopoczucie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

Boostery testosteronu są suplementami diety przeznaczonymi do cyklicznego, regularnego stosowania. Warte uwagi są przede wszystkim naturalne specyfiki, zawierające cenne ekstrakty ziołowe. Mobilizują one organizm do zwiększenia syntezy własnego, aktywnego biologicznie testosteronu oraz hamują jego aromatyzację i wiązanie przez globuliny, czyli nadmierną utratę.

Dzięki temu korzyści wynikające z zastosowania t-boosterów są wyraźnie zauważalne, bez wywoływania potencjalnych skutków ubocznych. Dobrze dobrany specyfik, posiadający liczne pozytywne opinie, efektywnie wspomaga dobrze zbilansowaną dietę i skrupulatnie zaplanowany trening siłowy czy inny wysiłek fizyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *