Ranking gainerów. Najlepsze gainery na masę mięśniową (2020)

Ranking gainerów to lista najwyższej jakości preparatów umożliwiających efektywny przyrost masy mięśniowej. W połączeniu z odpowiednio dobranym planem treningowym innowacyjne gainery przyspieszają budowanie masy mięśniowej. Tego typu odżywki mają więc bardzo duży wpływ na osiągnięcie upragnionej sylwetki i wypracowanie świetnej formy.

Aby gainery faktycznie mogły pomóc budować mięśnie, muszą być stosowane w połączeniu z odpowiednią dietą. Najważniejsza jest w niej zwiększoną ilość białka oraz obniżona zawartość tłuszczów, przy konkretnym udziale węglowodanów. Gainery mają stanowić ewentualną rezerwę kaloryczną na wypadek znacznych strat, np. podczas wyjątkowo intensywnych ćwiczeń. Jest to łatwo dostępne źródło zapasowej energii. Dodatkowo przyspieszają one efekty systematycznej, acz pracochłonnej budowy masy mięśniowej.

najlepsze gainery ranking

Co to są gainery ?

Gainery są to specjalne odżywki węglowodanowo-białkowe, zawierające niekiedy również tłuszcze. Znajdują się w niej zarówno węglowodany proste, jak i złożone. Źródłem białka jest najczęściej serwatka mleka lub soja. Węglowodany to przede wszystkim glukoza, dekstroza i maltodekstryny, a tłuszczu dostarcza len lub owies. Gainery zawierają też dodatek aminokwasów BCAA, kreatyny, glutaminy oraz witamin i minerałów.

Proporcje poszczególnych składników odżywczych w gainerach wynoszą: 80% węglowodanów, 10-20% białka oraz 3-10% substancji dodatkowych.

co to są gainery

Głównym zadaniem gainerów jest zwiększenie zasobów energetycznych, co ma przyspieszyć rozbudowę masy mięśniowej u osób intensywnie trenujących lub wyjątkowo szczupłych, mających problem z przytyciem. Powodują one też nieznaczny wzrost tkanki tłuszczowej. Ich działanie uzależnione jest od pory dnia, w której są przyjmowane.

Gainer dostarczony organizmowi przed intensywnym treningiem zapewni niezbędną podczas mającego nastąpić wysiłku fizycznego, dodatkową energię, a także znacznie przesunie w czasie pojawienie się wyczerpania po ćwiczeniach wysiłkowych. Odżywkę można przyjąć również po treningu i wtedy odbudowane zostaną zapasy zużytego glikogenu w mięśniach, co wpłynie na ich przyrost oraz zregeneruje uszkodzoAvailable shortcodesną tkankę poprzez uzupełnienie ubytków.

Jak wybrać dobry gainer na masę ?

Skład poszczególnych specyfików jest bardzo różny, dlatego warto zwracać uwagę na to, co zawiera gainer danego producenta. Przede wszystkim odżywka powinna być kompletna, aby organizm mógł otrzymać pełnowartościową dawkę składników odżywczych. Ważny jest oczywiście rodzaj i jakoś poszczególnych związków, gdyż wpływa to na ich przyswajalność i stopień wykorzystania przez organizm.

Najważniejsza jest wysoka zawartość białka, gdyż to ono będzie budulcem mięśni. Dobry gainer powinien zawierać go minimum 20%. Nie bez znaczenia jest oczywiście przyswajalność aminokwasów białkowych, najlepiej więc aby było to białko serwatkowe lub kazeinowe. Aby zostało ono jak najlepiej wykorzystane w ustroju, powinno zawierać następujące aminokwasy: leucyna, izoleucyna, lizyna, histydyna, metionina, fenyloalanina, walina, tryptofan oraz treonina.

Jeżeli chodzi o węglowodany, to najlepiej, aby ich źródłem były substancje o niskim indeksie glikemicznym IG. Takie cukry złożone nie będą powodowały gwałtownych skoków poziomu glukozy we krwi oraz nagłych wyrzutów insuliny. Należy zatem unikać gainerów zawierających maltodekstrynę, dekstrozę i fruktozę jako główne źródło węglowodanów, gdyż mają one wysoki IG. Doskonałym źródłem węglowodanów będą mąki: owsiana, z pszenicy lub kukurydzy.

W zależności od tego, w jakim celu stosujemy odżywkę, należy zwrócić uwagę również na zawartość tłuszczów. W przypadku osób trenujących na siłowni, którym zależy przede wszystkim na rozbudowie masy mięśniowej, gainer powinien zawierać minimalne ilości tłuszczu. Jeżeli natomiast odżywka ma zwiększyć ogólną masę ciała u osób wręcz chudych, można wybrać produkt charakteryzujący się wyższą jego zawartością.

Gainery wysokiej jakości powinny zostać wzbogacone również w witaminy, minerały, kreatynę, argininę czy beta-alaninę. Wtedy mamy pewność, że jest to kompletny suplement, uzupełniający różnego rodzaju niedobory w ustroju, który z pewnością przyspieszy osiągnięcie efektu zwiększonej masy mięśni.

Warto również wybrać najlepszy, indywidualnie odpowiadający nam smak. Choć jest to z pozoru najmniej istotny element, to jednak biorąc pod uwagę, że suplementy te będą przyjmowane nawet kilka razy dziennie, przez dłuższy okres czasu, nie warto fundować sobie czegoś, co będzie dla nas nieprzyjemne.

Reasumując, istotny jest nie tylko prawidłowy rozkład makroskładników, ale także obecność mikroelementów, związków sprzyjających budowie masy oraz smak i rozpuszczalność gainera.

Ranking gainerów — najlepsze gainery na masę

Wśród tak wielu dostępnych obecnie odżywek bardzo trudno jest wybrać tą jedną, idealną. W tym celu stworzyliśmy ranking gainerów. Umieszczono w nim produkty o skrupulatnie dobranym składzie, które uzyskały pozytywną opinię zarówno specjalistów, jak i osób je stosujących. Są to specyfiki skuteczne i bezpieczne, wyróżniające się wysoką jakością wśród innych tego typu preparatów. Wśród obecnych na rynku suplementów, ranking gainerów wygrywają te, których skład został idealnie skomponowany. Dzięki temu masa może być budowana nie tylko efektywne, ale i zdrowo, a efekty będą trwałe.

# 1. Nutrigo Lab Mass

nutrigo lab mass

Ta wyjątkowa odżywka zawiera w swoim składzie odpowiednią ilość białka, węglowodanów i cennych substancji pomocniczych. Przedstawia się to następująco: izolat białka Isolac (zawierający 90% protein), hydrolizat białka serwatkowego Optipep (również 90% protein), koncentrat białka serwatkowego (80% protein), monohydrat kreatyny, L-glutamina, aminokwasy BCAA, olej MCT, witamina B6, cynk, glukoza, mąka owsiana.

Cechą wyróżniającą Nutrigo Lab Mass na tle innych gainerów są aż trzy źródła białka oraz dodatkowe aminokwasy, a także trzy różne źródła węglowodanów o odmiennym stopniu wchłanialności. Decyduje to o systematycznym dostarczaniu energii i stopniowym budowaniu masy mięśniowej, bez nadmiernego przyrostu tkanki tłuszczowej oraz o właściwej syntezie białek. Nutrigo Lab Mass ma także zdolność do zmniejszania katabolizmu, czyli rozpadu tkanki mięśniowej oraz naprawy ewentualnych ubytków i uszkodzeń w mięśniach, powstałych podczas wyjątkowo intensywnych ćwiczeń wysiłkowych, gdyż uzupełnia utracone zapasy glikogenu.

Poprzez włączenie odżywki do swojej diety na masę, osoby trenujące będą w stanie wykonać znacznie większą ilość serii i powtórzeń danej aktywności. Z kolei stymulacja wydzielania hormonu wzrostu przez unikalną, aktywną formułę AOL, umożliwi zdecydowanie szybszy przyrost masy mięśniowej przy jednoczesnym spalaniu tkanki tłuszczowej.

Specyfik reguluje zarówno aktywność hormonalną, jak i poziom cukru we krwi, co polepsza samopoczucie fizyczne, a także eliminuje nagłe spadki energii i uczucie znużenia oraz zmęczenia. Suplement znacznie podnosi maksimum anabolicznego potencjału. Jest to niezwykle ważne w przypadku zwiększonej aktywności u osób uczęszczających na siłownię i wykonujących ćwiczenia anaerobowe, o znacznym wydatku energetycznym ze strony organizmu.

Nutrigo Lab Mass dostępny jest w dwóch smakach do wyboru: czekoladowym i waniliowym. Jego unikalny, optymalny skład działa niezwykle efektywnie oraz pozwala bezpiecznie i skutecznie budować, a także wzmacniać masę mięśniową. Dodaje on sił witalnych i energii do działania oraz zdecydowanie poprawia sprawność fizyczną. Ten innowacyjny, kompletny preparat z pewnością widocznie wzmocni efekt żmudnych, codziennych ćwiczeń oraz przyspieszy uzyskanie upragnionej, świetnie wymodelowanej sylwetki.

# 2. Jumbo (Scitec Nutrition)

jumbo scitec nutrition

Jumbo (Scitec Nutrition) to kolejny, unikalny preparat dostarczający niezbędnych do efektywnego budowania mięśni składników odżywczych. Zawiera on wysokiej jakości proteiny, mieszankę węglowodanową 6-carb: dekstrozę, palatynozę (izomaltulozę o niskim IG), mąkę owsianą, maltodekstrynę, fruktozę i skrobię z kukurydzy woskowej; a także kompleks kreatynowy, L-argininę bazową, L-glutaminę, L-alaninę, L-leucynę, L-izoleucynę, L-walinę oraz magnez i potas.

Co ważne, białka pochodzą z serwatki mleka. Ten rodzaj protein zawiera wszystkie 9 niezbędnych aminokwasów (histydynę, Iizoleucynę, leucynę, lizynę, metioninę, fenyloalaninę, treoninę, tryptofan i walinę). Umożliwia to najefektywniejsze budowanie, rozwój i utrzymanie tkanki mięśniowej.

Węglowodany zawarte w Jumbo charakteryzuje unikalny profil cząsteczkowy, przez co są one lepiej wykorzystane przez organizm i nie powodują gwałtownych skoków poziomu cukru we krwi. Szczególna mieszanka kreatynowa znacznie zwiększa wydajność i skuteczność ćwiczeń. Dodatkowe aminokwasy z kolei stanowią rezerwy dla tych obecnych w kompleksie białkowym, na wypadek nasilonych strat składników odżywczych (wskutek wyjątkowo intensywnego treningu siłowego).

Do gainera dodano także magnez, niezbędny dla zapewnienia prawidłowego przewodnictwa nerwowego i napięcia mięśniowego oraz warunkujący prawidłowość zachodzenia procesów podziałów komórkowych i utrzymanie równowagi elektrolitów. Jest to mieszanka działająca wielopoziomowo, stworzona specjalnie z myślą o osobach chcących rozbudować masę mięśniową.

# 3. Mutant Mass

mutant mass

Jest to kolejny suplement diety dedykowany na zwiększenie objętości tkanki mięśniowej. W tym skoncentrowanym preparacie znajduje się 6 rodzajów białek, każde o różnym czasie wchłaniania. Jest to mieszanka Mass Pro Matrix, zawierająca koncentraty białka serwatki i białka mleka, hydrolizat i izolat białka serwatki oraz kazeinian wapnia i micelarną kazeinę.

Z kolei kompleks węglowodanów zawarty w Mutant Mass nosi nazwę Carbo Blend. Są to cukry złożone o niskim IG, wśród których jest także Vextrago, czyli cukier o największych cząsteczkach. Węglowodany wielkocząsteczkowe mają tę zaletę, że bardzo szybko uzupełniają zapasy glikogenu, niezbędnego dla mięśni źródła energii.

Mutant Mass zawiera ponadto niezbędne nasycone kwasy tłuszczowe omega 3, omega 6, EFA i MCT. Jest to kompleks Lipid Foods Blend. Są one źródłem dodatkowej energii, przyspieszają spalanie tłuszczu w ustroju oraz wzmacniają odporność. Są także elementem budulcowym stawów, których prawidłowe funkcjonowanie jest niezwykle ważne podczas treningu, uwzględniającego rozmaite ćwiczenia, stwarzające ryzyko licznych kontuzji.

Odżywka została uzupełniona także o dodatkowe substancje, czyli kompleks INTRASORB5 poprawiający przyswajalność mikroelementów i pozostałych składników. W specyfiku zastosowano związki wysokiej jakości, stanowiące doskonałe uzupełnienie posiłków oraz przyspieszające systematyczne zwiększanie masy mięśniowej.

# 4. Giant Mega Mass

giant mega mass

Jest to kolejna, popularna wśród uprawiających dyscypliny siłowo-sportowe odżywka na masę. Specjalna receptura zawiera mieszaninę węglowodanów i białek w świetnie dobranych proporcjach. Źródłem białka jest koncentrat zawierający białko serwatkowe w postaci izolatu oraz izolat białek mleka i białka jaj.

Do tego dochodzi wysokiej jakości kompleks węglowodanów wielkocząsteczkowych ze skrobii oraz dodatki: monohydrat kreatyny (Creapure), rozbudowujący masę mięśniową; aminokwasy BCAA, zapobiegające katabolizmowi (rozpadowi tkanki mięśniowej) i stymulujące anabolizm mięśni; siarczan wanadu, który pomaga magazynować glikogen w mięśniach oraz witaminy i minerały, doskonale uzupełniające niedobory.

Dodatkowe kalorie, jakie dostarczymy organizmowi, suplementując Giant Mega Mass, będą zapasowym źródłem białka potrzebnego do budowy masy oraz węglowodanów dostarczających energię. Dzięki temu nawet najbardziej intensywne ćwiczenia siłowe nie spowodują zmęczenia i konieczności przerwania treningu. Oczywiście głównym przeznaczeniem tej odżywki jest wspomaganie budowy masy beztłuszczowej. Dzięki Giant Mega Mass efekty w postaci rozbudowanej muskulatury uzyskamy znacznie szybciej niż w przypadku stosowanie jedynie diety i treningu.

# 5. Whey Pro Gainer 2

whey pro gainer 2

Skład tego produktu został skomponowany tak, aby intensywnie stymulował przyrost mięśni. Wzmaga on bowiem proces syntezy białek w mięśniach oraz zapobiega ich degradacji (głównie w wyniku przeciążenia podczas ćwiczeń). Ponadto dodaje energii i sił witalnych oraz zwiększa wytrzymałość, co jest szczególnie ważne przy dużym wysiłku, a także uzupełnia niedobory witamin i minerałów.

Whey Pro Gainer zawiera: białko serwatkowe w postaci ultrafiltrowanego koncentratu oraz białka mleka. Dodatkowym źródłem protein jest mieszanka aminokwasów o rozgałęzionych łańcuchach, wśród których wymienić można: Iizoleucynę, leucynę, lizynę, metioninę, cysteinę, fenyloalaninę, tyrozynę, treoninę, tryptofan, walinę, argininę, histydynę, alaninę, kwas asparaginowy, kwas glutaminowy, glicynę prolinę i serynę.

Węglowodany, jakie użyto do produkcji tej odżywki to maltodekstryna i dekstroza. Zapewniają one organizmowi rezerwy energetyczne na czas aktywności na siłowni i na co dzień. Whey Pro Gainer wzbogacono o kreatynę, dodatkowo zwiększającą masę mięśniową, L-glutaminę i taurynę. Suplement zawiera także bogaty kompleks witamin i minerałów.

Odżywka ta uzupełni dietę w niezbędne składniki odżywcze, zapewni dodatkową porcję kalorii w diecie na masę, doda energii, co znacznie zwiększy wytrzymałość i pozwoli przedłużyć trening siłowy, pomoże rozbudować muskulaturę, zapobiegając jednocześnie przyrostowi tkanki tłuszczowej i przyspieszy regenerację powysiłkową.

Stosując preparaty typu mass gainer, można zapewnić organizmowi dodatkowe 300-400 kalorii (ze 100 g odżywki). Gainery sprawdzą się więc w każdej diecie na masę. Odżywkę najlepiej spożywać w formie koktajlu mleczno-owocowego, jako drugie śniadanie. Jednorazową dawkę można rozłożyć na dwie lub trzy porcje, w zależności od tego, jak nam wygodnie. Dobrym pomysłem jest również spożycie posiłku z dodatkową porcją białka ok. 2-3 godzin po przyjęciu odżywki, gdyż sam specyfik zawiera znacznie więcej węglowodanów niż białek. W ten sposób szybko dostarczymy mięśniom dodatkowego budulca.

Ważne jest także dokładne oszacowanie indywidualnego zapotrzebowania na białko i węglowodany.

Większość powinna być pokrywana za pomocą dobrze skomponowanych posiłków o skrupulatnie wyliczone kaloryczności, resztę lub nadwyżkę mogą stanowić zwiększające masę gainery. W przypadku osób intensywnie trenujących odżywkę nie tylko można, ale nawet należy spożywać kilka razy dziennie, w szczególności po treningu, podczas którego zużywane są duże ilości rezerw energetycznych i łatwo o niedobory, szczególnie glikogenu w mięśniach.

Nasz ranking gainerów zdecydowanie wygrywa Nutrigo Lab Mass, którego skład został opracowany w szczególny sposób, uwzględniający nie tylko zapotrzebowanie na poszczególne składniki, ale także zróżnicowany czas ich wchłaniania w przewodzie pokarmowym, co zapewnia praktycznie stałe rezerwy energetyczne, które mogą być wykorzystane w dowolnym momencie.

Na tle innych produktów suplement ten wyróżnia także najwyższą jakość zawartych w nim białek, węglowodanów, aminokwasów, kreatyny i tłuszczy MCT. Ma to znaczenie nie tylko w kwestii skuteczności i szybkości dostrzeżenia efektów w postaci muskularnej, idealnie wymodelowanej sylwetki, ale także w kontekście bezpieczeństwa stosowania specyfiku, co wpływa na ogólne zdrowie i samopoczucie.

Nutrigo Lab Mass to najbardziej kompletna, nowoczesna, idealnie skomponowana odżywka, zaliczająca się do jednych z najlepszych gainerów na świecie. Miało ją okazję stosować już bardzo wiele osób, a ich pozytywne opinie są najlepszą rekomendacją tego unikalnego preparatu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *